O nas

Konopie w Polsce nie są obce, a ich uprawy na tych terenach są starsze od nas i naszych dziadków. Firmy zajmujące się ekstrakcją i produkcją wyrobów CBD to natomiast kwestia zupełnie świeża, w której GoldGreen należy do pionierów na całym świecie - jesteśmy bowiem jedną z pierwszych firm w branży konopnej w Polsce, w szerokim tego słowa znaczeniu. Gdy w 2016 roku tworzyliśmy pierwsze olejki RAW i cieszyliśmy się z efektów osiąganych w USA - dziś największym globalnym rynku konopnym - działo się tam niewiele więcej lub nawet mniej niż na naszej rodzimej ziemi.

Przez lata spędzone na rynku konopnym możemy pochwalić się tym, że nasze produkty docierają do najdalszych zakątków globu. Odnosimy sukcesy we współpracy z kontrahentami ze Stanów Zjednoczonych, Chin oraz wieloma państwami europejskimi, dostarczając na ich terytoria nie tylko olejki pod suplementację lub bezpośrednie spożycie, ale także wkłady do e-papierosów, bazy kosmetyczne, aromaty czy napoje.

Dziś jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy współtwórcami branży konopnej w Polsce i na świecie - zwłaszcza, że mamy za sobą spore doświadczenie i praktykę. Mieliśmy okazję pracować na praktycznie każdej metodzie ekstrakcji, badaliśmy i sprawdzaliśmy właściwości produktów po zastosowaniu procesów węglowodorowych, alkoholowych, olejowych oraz gazowych. Takie doświadczenie pozwala nam obiektywnie podchodzić do toczących się dziś dyskusji i sporów na temat tego, która z nich jest lepsza, bardziej wydajna czy zdrowsza.

Jednak sama ekstrakcja to tylko połowa sukcesu, a może nawet jeszcze mniej. Niewiele osób wie - pomimo rosnącej społecznej świadomości - że olejek, który mają w rękach to często produkt złożony z wielu procesów. Najważniejszą rzeczą - przez nas nazywaną magią - jest przygotowanie i przeprocesowanie ekstraktu roślinnego w taki sposób, by pozbyć się z niego jak największej ilości zbędnych substancji, zostawiając tylko to, na czym nam zależy. Tutaj GoldGreen może pochwalić się rozwijanym przez lata parkiem maszynowym i technologicznym, gdzie dla uzyskania jak najlepszego efektu stosowanych jest ponad pięć procesów poekstrakcyjnych.

I to nie jest nasze ostatnie słowo!

O nas